لینکدین شبکه اجتماعی متخصص ها

لینکدین شبکه متخصصان در واقع یک شبکه اجتماعی مخصوص حرفه ای هاست که برای بهبود کسب و کارهای مختلف و آشنا کردن دیگران با آنها طراحی شده است.

کاربران این شبکه اجتماعی می توانند از طریق لینکدین، با افراد دیگری که در حوزه کاری شان فعالیت می کنند. آشنا شوند و با اون ها ارتباط برقرار کنند.

لینکدین یا لینکداین یک شبکه اجتماعیِ تجاری است. شبکه اجتماعی لینکدین یک محیط تخصصی است، برای برقراری ارتباطات مفید با افرادی است که در زمینه کاری شما فعالیت می‌کنند.
وقتی که در این شبکه اجتماعی عضو میشوید می‌توانید  رزومه آنلاین برای خودتون بسازین. با استفاده از لینک اختصاصی مربوط به خودتان آن لینک رو هر جا بخواهید بفرستید.

اگر حساب لینکدین دارید یا می خواهید بسازید کارهای زیر را انجام دهید تا حساب کاربری شما در لینکدین قوی تر شود.

بعد از ساخت یک حساب کاربری در لینکدین، باید در مرحله اول بدانید که این شبکه اجتماعی، فیسبوک یا اینستاگرام نیست و باید در صفحه ایجاد شده به رزومه و سابقه کاری تان در کنار مهارت هایی که در طول فعالیت های خود به دست آورده اید، اشاره کنید.
صفحه شخصی شما در لینکدین، شبیه به یک کارت ویزیت مجازی است که هزاران نفرمی توانند آن صفحه را  ببینند. به خاطر همین به تک تک جزئیاتی که توی این پست گفته میشود دقت کنید.
مشخصات شخصی: مهمترین کاری که باید پس از ساخت حساب انجام دهید ، ارائه مشخصات شخصی است تا دیگران بتوانند به واسطه اون شما را بشناسن و از این راه، به راحت ترین شکل ممکن با شما ارتباط برقرار کنن.
عکس: از آواتار به عنوان عکس پروفایل خود استفاده نکنید. به جای اون، عکسی از خودتان مناسب و با کیفیت قرار بدید که به خوبی در قاب دایره ای شکل لینکدین جا بشود.

عنوان:

عنوان عبارتیست که در زیر نام شما دیده میشه و بازتابی از چیزیه که شما به دنبالش هستید. به نوعی توصیف کننده شما و فعالیت ها تون هست. مثلاً اگر در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارید باید در عنوان صفحه لینکدین تان به آن اشاره کنید.

تصویر زمینه:

در لینکدین ویژگی خاصی تعبیه شده که با اون می تونید عکس زمینه برای پروفایل خود تون بزارین و ظاهر قشنگ تری به اون بدین. بهتره از تصویری در این بخش استفاده شود که نشون دهنده فعالیت ها یا کسب و کار شما باشه.
تجربیات: مهمترین بخش پروفایل شما به همین بخش تجربیات خلاصه می شود. بهترین کار برای پر کردن بخش تجربیات آن است که با مهارت های خود در کسب و کار فعلی تان شروع کنید. افراد باید دلیلی برای دنبال کردن تان داشته باشند و باید از تمامی مهارت ها و تجربه های شما مطلع شوند.

جوایز و افتخارات:

اشاره به جوایز و افتخاراتی که در طی دوران تحصیل یا فعالیت های خود به دست آورده اید. از نگاه دیگران به دست آوردن یک جایزه، نشان دهنده توانمندی و قابل اعتماد بودن شماست.

انتشارات و دوره های آموزشی: این دو قسمت همانطور که از اسمش پیداست، به دوره ها و مدارک هایی که گذراندید و مقالات یا کتاب هایی که اسم شما روی آن است ، اشاره می کند. ارائه چنین اطلاعاتی برای کارفرمایان و افراد دیگر بسیار حائز اهمیت است و ارزش شما را از دید آن ها بسیار بالا می برد.

مهارت ها:

این بخش به طور اختصاصی روی توانایی ها و چیزی هایی که در آن خبره شدین، دست می گذارن و از شما می خواهد که تمامی آنچه در طی این دوران فرا گرفته اید را در دسترس دید عموم قرار دهید.

تحصیلات :

اگر به تحیصلات خود یا محل تحصیل تان افتخار می کنین، بهتره با جزیئات کامل توضیح بدین. در غیر این صورت بهتر است تنها به محل و مدت زمان دوران تحصیل خود اشاره کنید و از توضیحات اضافه خودداری کنید.

پیدا کردن افراد

مهمترین بخش لینکدین به پیدا کردن افراد مختلف و ارتباط داشتن با آن ها خلاصه می شود. پیدا کردن افراد در لینکدین هیچ شباهتی به فیسبوک و شبکه های اجتماعی دیگه ندارد. بیشتر افرادی که در این شبکه اجتماعی مشاهده می کنید، افراد حرفه ای هستند و ارتباط آن ها اساسا کاری است.

به همین منظور بزرگ تر کردن جامعه ارتباطی تان تان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید برای به دست آوردن افراد بیشتر وقت بسیاری صرف کنید.

در ادامه می توانید تعدادی از مهم ترین استفاده های لینکدین را در کسب و کارهای مختلف مشاهده کنید.

ارتباطات در لینکدین به طور کلی به سه دسته عمومی تقسیم می شوند:

ارتباطات کاری و حرفه ای:
این دسته از ارتباطات به افراد یا شرکت هایی مرتبط می شود که علایق، نیازها و مشترکات بسیاری با هم دارند. می توان با پیدا کردن چنین افرادی کسب و کارتان را بهبود ببخشید و روابط کاری خود را گسترده تر کنید.
مشتریان یا متقاضیان:
یکی دیگر از ارتباطاتی که به شدت در لینکدین دیده می شود، کانکشن هایی میان مشتریان و متقاضیان با صاحبین کسب و کار است. لینکدین یکی از بهترین راه ها برای تبلیغ کسب و کار است و از این طریق می توان با میلیون ها کاربر متقاضی خدمات مختلف، ارتباط برقرار کرد.
ارتباطات شخصی:
همانند هر شبکه اجتماعی دیگری، ارتباط با دوستان و آشنایان در لینکدین وجود دارد.

 

و در آخر می توانید صفحه حسین خیامی رو در شبکه اجتماعی لینکدین دنبال کنید

دیجیتال مارکتینگ با حسین خیامی